טיפול במיגרנה: דרכים טבעיות לעומת תרופתיות

טיפול טבעי במיגרנה

רבים מאיתנו מכירים את התופעה הנקראת מיגרנה, תופעה בה ללא אזהרה וסימנים מוקדמים, מגיע כאב ראש נוראי, לפתע מפלח את הראש כאב חד ומשתק עד כדי חוסר יכולת תפקוד לאורך זמן. תופעת המיגרנה היא תופעה מחזורית, היא חוזרת על עצמה במחזורי זמן שונים, לעתים פעם בחודש ולעתים ברצף זמנים אחר. הסובלים ממיגרנה מחפשים פתרונות רבים ואף מוכנים לנסות הכול, כדי להיפטר מהתופעה המשתקת הזאת, המשלבת לעתים בנוסף לכאב הראש גם בחילות והקאות, והמפריעה בתפקוד היומיומי. בתופעת המיגרנה מטפלים בכדורים שונים ויש המעדיפים טיפול טבעי במיגרנה המביא להקלה בסימפטומים.

מיגרנה: מידע כללי על קצה המזלג

יש להפריד בין כאב ראש רגיל ומיגרנה. מי שחווה מיגרנה יעשה כל שביכולתו כדי לא לחוות זאת שוב והיא מתבטאת בכאבים המפלחים את הגולגולת, פעימות בצד אחד של הראש באזור הרקות, בחילות, הקאות ורגישות משתקת לרעש ולאור. המיגרנה היא מחלה עתיקה, שהתגלתה עוד ביוון העתיקה ונקראה אז בשם – HEMICRANUA  שמשמעותו חצי ראש. זאת עקב התכונה של הכאבים להתמקד בחלק אחד של הראש. במשך שנים שויכה המיגרנה בטעות לאחת ממחלות הדם, אך כיום היא משויכת למחלות המוח. לרפואה אין תשובה חד משמעית לסיבותיה של המיגרנה, ידוע שנשים סובלות פי שלושה מגברים ממיגרנה מאחר ואת הסיבות לתופעה היא שינויים הורמונאליים. אצל נשים רבות התקפי מיגרנה מופיעים בדרך כלל לפני או אחרי המחזור החודשי.
עוד טריגרים הידועים כמעודדים הגעתו של התקף מיגרנה הם: לחץ, מתח נפשי, מזונות שונים, שתייה מועטה, ריחות מסוימים  ושינויים בהרגלי השינה.

טיפול במיגרנה באמצעות תרופות או בדרכים טבעיות

טיפול באמצעות תרופות:

טיפול במיגרנה חזקה באמצעות משככי כאבים וחמרים ממשפחת הטריפטנים, מייצרים הקלה מיידית אך לאחר כעשרים וארבע שעות פגה השפעתם, והמטופל עלול לסבול מהתקף חוזר של מיגרנה. גם תופעות לוואי כמו לחץ בחזה, חולשה כללית, סחרחורת ואף התמכרות לכדורים הן תופעות מוכרות שכדאי לקחת בחשבון בעת השימוש בכדורים.

טיפול במיגרנה חזקה באמצעים טבעיים

לרפואה לצערנו עדיין אין הרבה פתרונות להתקפי למיגרנה, ולכן הטיפול הרפואי המקובל מתבטא במתן תרופות להפחתת הכאבים והסימפטומים הנוספים, החל במשככי כאבים כגון : אקמול, אופטלגין, מיגרליף  ועוד תרופות ממשפחת הטריפטנים , כמו אימיטרקס, ריזאלט, או זומינג. הטריפטנים הם חומרים כימים המדמים את חומר הסרוטונין המצוי במוח. הם משפיעים על כלי הדם בכך שהם מונעים התרחבות שלהם וכך נוצרת הקלה.

טיפול במיגרנה חזקה באופן טבעי, יכול לעזור גם במניעת ההתקף הבא וגם לעזור בהפחתת הסימפטומים ועוצמת ההתקף והוא מקובל מאוד בקרב הסובלים מהתופעה. עקרונות הטיפול הטבעי במיגרנה, מושתתים על חזרה לטבע, כשהמטרה היא מציאת מקור הבעיה כדי למגר אותה כליל. ממצאי מחקרים מוכיחים כי קיים קשר בין תזונה למיגרנה וכי מזונות מסוימים הם מעוררי מיגרנה והימנעות מהם עוזרת במניעת ההתקף הבא ,ואלה הם:

בשר – בעיקר בשר מעושן, משומר ונקניקים. מוצרי חלב מעובדים וגבינות מעובדות, המכילים  טירמין שנוצר כשהחלבון מתפרק במזון. פירות – פירות הדר,קיווי, פפאיה, תאנים, אבוקדו ובננות. לחמים – וכל מאפה שמרים כולל לחם שאור. ירקות – בצל, שום טרי, אפונה סינית ושעועית. משקאות – המכילים קפאין, אלכוהול, ובעיקר שמפנייה, יין אדום ובירה. תבלינים – המכילים מלחים וחומרים משמרים המרחיבים את כלי הדם כמו סויה, רטבים אסייתיים כולל אבקות מרק לסוגיהן. חמוצים – שעברו תהליך החמצה כמו מלפפונים וזיתים. מאכלים נוספים – פירות יבשים, שוקולד, פיצה, ממתיקים מלאכותיים, אגוזים, דגים מעושנים ובוטנים. מומלץ לשקול טיפול טבעי בשני מישורים, ראשית השגת הקלה מידית לדוגמא בעזרת דיקור סיני, ושינויי תזונה מותאמים אישית אשר ימנעו חזרת ההתקפים ותופעות הלוואי שלהם. לחצו כאן לפרטים אודות שמן CBD

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מאמרים נוספים:

×
×

עגלת קניות

error: Alert: moya-cbd Content is protected !!